Uncategorized

ترفند هایی ساده در استفاده اسکوتر برقی هوشمند

ترفند هایی ساده که بتوانید با اجرای آنها از داشتن یک اسکوتر برقی هوشمند بیشتر لذت ببرید این تمام چیزی است که قصد داریم در این مقاله به شما آموزش دهیم. ترفند هایی که قطا در هیچ دفترچه راهنمایی نوشته نیست و فروشندگان عادی نیز نمیتوانند به شما همچین راهکار هایی را یاد بدهند.

ترفند افزایش سرعت

زمانی که قصد خرید اسکوتر برقی را دارید توجه داشته باشید که اسکوتر هوشمند خریداری کنید، زیرا اسکوترهای قدیمی بسیار کند هستند و اغلب افراد رغبتی برای سوار شدن بر روی این دستگاه‌ها را ندارند. برای اینکه بتوانید سرعت اسکوترهای برقی هوشمند را افزایش دهید، لازم است بردهای اسکوترتان را عوض کنید. این کار خیلی هم سخت نیست و فقط با باز کردن چند پیچ کوچک و در آوردن سوکت های برد به راحتی می‌شود برد قدیمی را با برد جدیدتری تعویض کرد.

این بردهای جدید قابلیت افزایش سرعت و حرکت دارند و کاربر با نصب این بردهای جدید روی اسکوتر خود می‌تواند سرعت دستگاه را افزایش دهند و از سواری با اسکوتر لذت بیشتری ببرد.

بردهای جدید بر عکس بردهای بی‌کیفیت قدیمی، زود خراب نمی‌شوند و کاربر برای مدت طولانی می‌تواند از اسکوتر خود استفاده کند. برای اینکه از کیفیت اسکوتری که خریداری می‌کنید مطمئن شوید، دستگاهی را خریداری کنید که دارای گارانتی و اگر برای دستگاه مشکلی ایجاد شود شرکت تولید‌کننده آن پاسخ‌گو باشد.

به یاد داشته باشید اسکوترهای برقی که چرخ‌های آنها بزرگتر ازحد معمول ۶ یا ۸ اینچ باشند، از سطح زمین ارتفاع بیشتری دارند و در نتیجه سرعت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به هشدارهایی که نمایشگر اسکوتر قبل از آنکه شارژ دستگاه کاملا تمام شود به شما می‌دهد، دقت کنید. زمانی که شارژ دستگاه فول باشد توان بیشتری دارد تا شما بتوانید با حداکثر سرعت حرکت و سواری خوبی را تجربه کنید.

نسل جدید اسکوترهای قدیمی که فقط مورد استفاده کودکان ما بود اسمارت بالانس ویل یا همان اسکوتر های برقی هستند، که با تغییراتی بزرگ برای اکثر سنین از ۱۰ تا ۴۰ سال نیز قابل استفاده شده‌اند.

 

بدنه این دستگاه ها از آلومنیوم مقاوم ساخته شده است که این امکان را به کاربران می‌دهد تا اگر در بین وزن ۳۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم هستند به راحتی بتوانند از این اسکوترها بدون اینکه مشکلی برایشان پیش آید استفاده کنند. اسمارت بالانس‌ها مانند ظاهر ساده خود کاربردی نیز ساده دارند و شخص استفاده‌کننده از این دستگاه به راحتی در مدت زمان کمتر از پنج دقیقه می‌تواند به راحتی از این وسیله سواری بگیرد.

 

ترفند هایی در رابطه با بلوتوث و ریموت اسمارت بالانس ویل

از این دستگاه می‌توانید به راحتی در اکثر پارک‌ها، فروشگاه‌ها یا حتی برای عبور و مرور و رسیدن به محل کارتان استفاده کنید. برای استفاده و سواری‌گرفتن از اسکوتر برقی فقط کافیست برای بار اولی که می‌خواهید از این دستگاه استفاده کنید از شخص دیگری یا تکیه‌گاه محکمی کمک بگیرید تا بتوانید تعادلتان را حفظ کنید.

 

برای اینکه این محصول طرفداران بیشتری پیدا کند، طراحان وسایل ورزشی و تفریحی لوازم جانبی متعددی برای این دستگاه طراحی کرده‌اند که به جذابیت زیاد این دستگاه

افزوده است. بلوتوث، ریموت و اسپیکر از جمله این لوازم جانبی‌ هستند که به راحتی ما در استفاده از اسکوتر هوشمند کمک می‌کنند.
ریموت برای روشن و خاموش کردن و زیاد و کم کردن سرعت این دستگاه طراحی شده است و با وجود بلوتوث داخل دستگاه این امکان به کاربر داده می‌شود تا بتواند از طریق تلفن همراه خود هر آهنگی که دوست دارد به راحتی به دستگاه انتقال دهد و توسط اسپیکرهای تعبیه شده روی دستگاه با صدای بلند و واضحی گوش دهد و از آن لذت ببرد.

نکات مهم در رابطه با اسکوتر برقی

در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم در ارتباط با کار با اسکوتر برقی هوشمند را به شما آموزش دهیم.نکاتی که
انجام دادن آنها میتواند دوام و طول عمر اسکوتر برقی شما را افزایش دهد.

نکات زیر را قبل از استفاده از دستگاه رعایت نمایید:

۱- جهت شارژ دستگاه ابتدا شارژر را به پریز برق وصل نمایید.چراخ بر روی شارژر به رنگ قرمز در می آید. سوکت شارژر را با رعایت شیار و خار راهنمای موجود در فیش شارژر به محل مخصوص شارژ دستگاه متصل نمایید.

چراغ نشانگر شارژر به صورت چشمک زن و یا زرد در می آید و بدین صورت نشان میدهد دستگاه در حال شارژ میباشد.

بعد از پایان شارژ دستگاه به طور اتوماتیک مدار را قطع می کند و نشانگر از حالت چشمک زن به صورت ثابت و یا سبز قرار می گیرد.

سوکت شارژ دستگاه را جدا کرده

دستگاه آماده استفاده میباشد.

دستگاه در ۲۰ درصد باقیمانده شارژ شروع به اخطار اعلام اتمام باتری مینماید جهت ایمنی بیشتر مسافت زیادی در این حالت استفاده نگردد چون دستگاه ممکن است خاموش شود و دیگر کامپیوتر و ژیروسکوپ دستگاه توانایی بالانس شما نداشته و شما موقع حرکت از روی دستگاه پرت بشوید.

توجه: دقت شود بیش از یک ساعت و ۳۰ دقیقه دستگاه را شارژ ننمایید. (شارژ بیش از این مقدار به دستگاه شما صدمات جبران ناپذیری وارد مینماید)

دستگاه را تا اعلام اتمام شارژ با زدن بوق شارژ مجدد نکنید.(توجه بسیار مهم دستگاه بعد از اتمام شارژ و خاموش شدن کامپیوتر و ژیروسکوپ آن توانایی تعادل شما نداشته و شما از روی دستگاه پرت میشوید)

۲- تا زمان پیدا نکردن مهارت کامل، از راندن دستگاه با سرعت زیاد اجتناب نمایید.

۳- تا زمان پیدا نکردن مهارت کامل، از راندن دستگاه در مکانهای شلوغ و در مسیر حرکت وسایل نقلیه اجتباب نمایید.

۴- جهت تمرین از شخص دیگری کمک بگیرید تا با گرفتن دستهای شما، به شما تا حفظ تعادل کمک بکند. و از تمرین با گرفتن دیوار و ستون و دیگر اشیاء خودداری نمایید

۵- موقع استفاده از دستگاه از وسایل ایمنی (کلاه ایمنی، مچ بند و زانو بند) استفاده نمایید.

نکاتی در مورد طول عمر اسکوتر برقی

اسکوتر ها وسایلی هستند که باید انها را شارژ کنیم و سپس استفاده نماییم.در این صورت نحویه استفاده این این وسایل ها به مراقبت احتیاج دارد

۱٫در زمان استفاده از اسکوتر باید به چراغ شارژ اسکوتر توجه کنیم .تازمانی که چراغ باطری اسکوتر سبز هست نباید آن را به شارژ بزنیم

۲٫وقتی چراغ باطری اسکوتر قرمز شد آن را به شارژ بزنید و از روشن کردن اسکوتر در حین شارژ خودداری نمایید

۳٫٫شارژر اسکوتر دارای ۴۲ ولت برقDC خروجی میباشد در این صورت باید مراقب سیم های شارژرباشیم تا هیچ گاه اتصالی نکند

۴٫٫وقتی شارژر را به برق میزنیم چراغ آن سبز میباشد و وقتی به اسکوتر میزنیم قرمز میشود و وقتی اسکوتر شارژ کامل شود چراغ شارژ سبز رنگ میشود این به این معنی است که ما مجاز هستیم که اسکوتر را از شارژ در بیاوریم

 

۵٫به هیچ وجه قاب اسکوتر برقی خود را باز نکنیم زیرا در اسکوتر ها سیم های ارتباطی زیادی وجود دارد در صورت قطی در یکی از این سیم ها میتواند مشکلی به اسکوتر وارد شود در ضمن داخل اسکوتر ها باطری بسیار قوی و جود دارد که با بستن غیر اصولی اسکوتر سیم های باطری اتصال کوتاه میکند و امکان اتش سوزی وجود دارد

 

۶٫به هیچ وجه اسکوتر هوشمند را به صورت خاموش حرکت ندهید این کار باعث میشود که موتور برعکس عمل کند و ولتاژ و جریان تولید کند وبه قسمت برد اسکوتر اسیب جدی برساند.

 

۷٫برخی از کاربران با ما تماس میگیرند و میگویند در سایت های خارجی دیدیم که فردی با جداکردن قطعه از لاستیک برد تعادل اسکوتر را بالانس میکند.این کار نه تنها درست نیست بلکه مشکلی به مشکلات اسکوتر ما وارد میکند

 

تعمیر اسکوتریک اسکوتر را حتما باید کسی که متخصص آن است تعمیر کند چون ممکن است چنین اتفاقاتی بیفتد

آتش گرفتن یک اسکوتر برقی

استفاده از اسکوتر بر روی فرش

اسکوترهای موجود در بازار ایران برای محیط هایی طراحی شده که سطح ، کاملا صاف باشه

مثل : پارکت – سنگ فرش های صاف – آسفالت – موزاییک و موارد مشابه.

وقتی با اسکوتر برقی روی فرش یا شن و … حرکت میکنید ، فشار زیادی به اسکوتر میاد. یعنی اینکه ، قطعات الکترونیکی که برق رو به موتور های اسکوتر می‌رسونند ، باید جریان بیشتری از خودشون عبور بدهند تا اسکوتر قادر به حرکت روی فرش باشه در نتیجه داغ میکنند و می سوزند.

اتفاق دیگه ای که میوفته این هست که هر چقدر جریان بیشتری از باتری اسکوتر بکشیم ، باتری اسکوتر زودتر خالی میشه.

در نتیجه میبینیم که خیلی زودتر از وقتی که باید شارژ تموم بشه باتری اسکوتر آلارم میده و چراغ قرمز وسط اسکوتر شروع به چشمک زدن میکنه بنابراین اگه می‌خواهید اسکوتر هوشمند شما زود خراب نشه ، استفاده از اسکوتر روی فرش و شن رو کلا فراموش کنید.

 

فانتزی هاور بورد در فیلم بازگشت به آینده

فانتزی هاوربورد همانگونه که در فیلم بازگشت به آینده پیشبینی‌شده بود به حقیقت پیوست.

در آخرین ۴شنبه عصر، فردی با شلوار جین و تیشرت سفید از پارک شهر سن خوز عبور کرد. اینبار بجای این که فرد با اسکیت از آن پارک عبور کند پرواز میکرد.
اسکوتر برقی هندو توسط گرگ هندرسون اختراع شده و به کمک زنش آن را به پرواز درآوردند و این خبر اینترنت را بسیار برانگیخته کرد. چیزی فرای یک انگیزه خالیگرگ و همسرش را به این سمت هدایت کرد چیزی که بعد از زلزله سال ۱۹۸۹ سانفرانسیسکو این ۲ تصمیم گرفتن تا در هنگام زلزلهکمک رسانی را راحت تر کنند و گرگ بخاطر تاریخچه مهندسیخود در ارتش و تحقیقات اینترنتیش هاور بردی با ۴ موتور طراحی کرد.

نکات ایمنی در استفاده از اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی یکی از وسایل مهیج و مفرح برای استفاده خانواده هاست بگونه ای که با فرا رسیدن فصل تابستان بازار آن داغ می شود . اسکوتر برقی همانطور که میتواند وسیله ای بسیار مفرح و لذت بخش باشد خطر هایی نیز به دنبال دارد که با رعایت نکاتی بسیار ساده و رعایت ایمنی لازم میتوانید تمامی خطر های احتمالی را از خود دور ساخته و نهایت لذت را ببرید .

امید است با مطالعه مقاله نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی به نکات مهمی برای استفاده هرچه بهتر از این وسیله پی برده و از آن لذت ببرید .

نکات ایمنی در اسکوتر برقی

همان طور که اسکوتر برقی بسیار برای تفریح و سرگرمی پیشنهاد می شود میتواند کمی خطرناک نیز باشد . این خطر ها میتواند به دلیل عدم رعایت امنیت ، عدم رعایت نکات مهم در حین استفاده و یا بهره بردن از دستگاه در مکان های خطرناک باشد .

با رعایت نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی میتوانید سلامت بدنی خود را حفظ کنید . اسکوتر برقی وسیله ای است که معمولا از دو چرخ و دو موتور تشکیل شده و مدل هایی نیز وجود دارد که دارای دسته ای برای استفاده هرچه بهتر هستند .

شاید در بدو استفاده کمی کنترل دستگاه برای کاربر تازه کار سخت و دشوار باشد اما باید توجه کنید که در نیم ساعت اول حتما شخصی به صورت کمکی باید در کنار شما باشد و دستان شما را بگیرد . به دلیل وجود استرس بالا عضلات پشت ساق پای شما منقبض شده و سفت میشود لذا همین امر میتواند موجب زمین خوردن شما شود .

اسکوتر برقی

پیشنهاد میشود در ساعات اولیه آموزش هر دو سه دقیقه یکبار از روی دستگاه پایین آمده و عضلات پاهایتان را رفرش کنید . پاها را تک به تک رها کرده و تکان دهید . سعی کنید چند نفس عمیق نیز بکشید .

برای سهولت در یادگیری ، پیشنهاد کارشناسان ما بر این است که در ابتدا فقط پایی را که به آن تسلط بیشتری دارید را بر روی یک کفه اسمارت اسکوتر گذاشته و سعی کنید با جایروسکوپ های موجود در کفه ی دستگاه ارتباط برقرار کرده و قلق اکتیو سازی آن را کشف کنید چرا که به محض قرار گیری پایتان بر روی کفه ، سنسور فعال شده و با فشردن انگشتان پا به جلو دستگاه به جلو و با فشردن پاشنه پا دستگاه به عقب متمایل می شود . یادگیری سوار شدن بر اسکوتر برقی یکی از ارکان اصلی و مهم نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی می باشد .

نحوه صحیح سوار شدن اسکوتر برقی

برای سوار شدن بر روی اسکوتر برقی بسیار دقت کنید که دستگاه در جلوی پای شما قرار گرفته باشد و همیشه اول پایی را که به آن تسلط بیشتری دارید را بر روی کفه قرار دهید . اگر اسکوتر برقی در پشت شما باشد و یا بخواهید با پایی که با آن زیاد راحت نیستید سوار بر دستگاه شوید یقینا زمین خواهید خود .

برای سوار شدن بر روی دستگاه به هیچ وجه از میز ، دیوار و یا صندلی کمک نگیرید چرا که بدون شک این عمل موجب زمین خوردن شما می شود . برای تمرین و یادگیری باید در محوطه ای قرار بگیرید که هیچ میز و صندلی و لبه های تیزی وجود نداشته باشد . فقط کافیست یک شخص به صورت کمک در کنار شما باشد و دستان شما را در ابتدا از جلو و سپس به صورت تک دست بگیرد .

اگر احساس میکنید که پاهایتان را به صورت کج بر روی دستگاه گذاشته اید و یا پاهایتان به کناره های اسکوتر نچسبیده و یا احساس معذب بودن دارید بالافاصاله پیدا شده و مجددا سوار شوید .

اگر پاها به صورت کج بر روی جایروسکوپ ها قرار گیرد و سنسور ها بد فعال شوند دستگاه در زیر پای شما میلرزد و عمر مفید سنسور ها کاهش می یابد .

در هنگام پیاده شدن از دستگاه حتما دقت کنید که پایی را که بر آن تسلط دارید برداشته و پشت اسکوتر هوشمند گذاشته و سپس پای دیگرتان را بردارید . اگر پای خود را بر روی زمین جلوی اسکوتر بگذارید بی شک در حین برداشتن پای دوم دستگاه به جلو هدایت شده و شما را زمین خواهد زد .

نکته ای بسیار حائز اهمیت در مقوله ی نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی مربوط به اتمام شارژ باتری اسکوتر است .

بر روی بدنه دستگاه چراغی تعبیه شده است که میزان شارژ باتری را نشان میدهد مثلا زمانی که اسکوتر فول شارژ است آن چراغ سبز است .
به مرور و با استفاده آن چراغ نارنجی و سپس قرمز شده و دستگاه به شما هشدار میدهد .

خواهشمندیم تا آخرین میزان شارژ باتری را استفاده نکنید چرا که به محض اتمام شارژ باتری دستگاه خاموش و قفل شده و شما را زمین خواهد زد . همچنین این عمل عمر مفید باتری دستگاه شما را کاهش میدهد و سلول های باتری به مرور خشک میشود .

مکان های مناسب برای استفاده از اسکوتر برقی

شما کاربران گرامی میتوانید در هر مکان و زمانی از اسکوتر برقی خود استفاده کنید . مکان هایی که استفاده کردن از آن هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نمیکند از قرار ذیل است :

  1. در کوچه و خیابان بر روی آسفالت

  2. بر روی زمین های خاکی

  3. بر روی چمن

  4. بر روی شن و ماسه ی سفت شده ی کنار دریا

  5. بر روی موزاییک ، سرامیک و پارکت

  6. بر روی فرش

  7. و …

تنها دو نکته ی دیگری که  که باید مد نظر داشته باشید این است که استفاده از اسکوتر  برقی بر روی فرش های نو و یا فرش های پرز دار پیشنهاد نمیشود چراکه پرز به داخل دستگاه نفوذ کرده و به دور موتور ها میپیچد و میتواند دستگاه را آسیب بزند .
همچنین اسکوتر برقی را به هیچ وجه بر روی موزاییک های لبه دار و یا سطوح دنده دار استفاده نکنید چرا که این عمل میتواند ویبره ای شدید در دستگاه شما ایجاد کند و موجب سوختن برد دستگاه شما شود .

امیدواریم در این مقاله آموزشی نکات ایمنی استفاده از اسکوتر برقی های اسمارت بالانس را آموخته باشید .

اسکوتر برقی چیست؟ و چگونه کار میکند؟

اسکوتر برقی چیست؟و چگونه کار میکند؟

همان طور که می‌دانید اسکوتر برقی هوشمند وسیله‌ای جدید و جذاب برای تفریح و سواری است که افراد با هر سن و سالی که باشند می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم اسکوتر برقی چیست ؟و چگونه کار میکند؟

اسکوتر برقی چیست؟

دستگاهی کاملا ساده و زیبا در عین حال مقاوم و هوشمند. این دستگاه برخلاف نسل‌های گذشته خود اسکیت و… کاربردی راحت دارد و احتیاجی به صرف زمانی طولانی و استفاده از کلاس‌های مخصوص با حضور مربیانی مجرب را ندارد.

نمونه ای از یک اسکوتر برقی

کاربر استفاده‌کننده از اسکوتر برقی به راحتی می‌تواند ظرف مدتی کم‌تر از ۱۰ دقیقه کار با این وسیله ورزشی تفریحی ساده را یاد بگیرد و هیجانی وصف‌نشدنی را تجربه کند. اسکوتر هوشمند امروزه با نام های زیادی در بازار عرضه شده است که اسکوتر برقی و هوشمند و اسمارت‌ بالانس و اسمارت‌برد یا سلف‌برد از دیگر نام‌های این وسیله است.

اسکوتر تعادلی را می‌توان در اکثر مکان‌ها از جمله پارک‌ها و فروشگاه‌ها برای به کارگیری در امر جابه‌جایی اجناس خریداری‌شده و سهولت کار خریدار در معابر برای تردد روزانه خود به جای استفاده از ماشین‌های شخصی و یا حتی وسایل نقلیه عمومی شلوغ استفاده کرد.
این وسیله ورزشی تفریحی اکنون مورد توجه خاص علاقه‌مندان محیط زیست قرار گرفته است؛ آن هم به این دلیل که اسکوتر برقی نیازی به سوخت‌های فسیلی که خبر تمام‌شدن و رو به کاهش‌بودن آنها به گوش می‌رسد، ندارد.
اسکوتر برقی هوشمند بسیار حساس و ظریف در عین حال مقاوم برای اکثر سنین ساخته شده است طوری که افراد از ۲۰ساله تا ۴۰ساله می‌توانند در مدت زمان کوتاهی از این دستگاه استفاده کنند بدون این‌که نیازی به یادگیری و آموزش خاصی داشته باشند.

این اسمارت‌بردها بدون فرمان و موتور محور هستند و توسط سنسورها و موتور حساسی که داخل آن تعبیه شده است کنترل و هدایت می‌شوند که برای استفاده از آن برای بار اول کافی است از شخص دیگری آن هم فقط برای ایجاد تعادل خود کمک بگیرید یا حتی در نبود شخص دیگری می‌توانید از تکیه‌گاهی مطمئن مانند دیوار یا هر وسیله محکم و قابل اطمینان دیگری استفاده کنید.

برای شروع کار با اسکوتر به آرامی پای راست خود را روی دستگاه قرار دهید. وجود چراغ‌های روی دستگاه این امکان را به شما می‌دهد که متوجه شوید که آیا به درستی پای‌تان را روی دستگاه قرار داده‌اید یا خیر. وقتی چراغ رنگ سبز به خود بگیرد نشان از آن دارد که شما کار را درست انجام داده‌اید در غیر این صورت با قرمز شدن چراغ می‌توانید سریع پای خود را از دستگاه پایین بیاورید و مجدد برای سوارشدن روی دستگاه اقدام کنید.

اسکوتر هوشمند در طرح‌ها و مدل‌های مختلف برای کاربردهایی متفاوت طراحی شده است که شما هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید. با این دستگاه‌ها معمولا اغلب سرعتی معادل ۲۰ کیلومتر را می‌توان تجربه کرد که هیجان خاص و وصف‌ناشدنی را به کاربر دستگاه میدهد.

اسکوترها بنا به مدلی که دارند می‌توانند از ۳۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم وزن را نیز تحمل کنند بدون این‌که شخص استفاده‌کننده تعادلش به هم بخورد و به آن آسیبی وارد شود؛ در حمل وسایل سنگین در فروشگاه‌ها و اماکن دیگر می‌تواند کاربرد خوبی داشته باشد.

حرکت با اسکوتر همان‌طور که گفته شد بدون دخالت فرمانی برای هدایت است و توسط قدرت عضلانی پاهای شما روی سنسورهای هوشمند دستگاه انجام می‌شود. به طور مثال اگر می‌خواهید به سمت چپ یا راست حرکت کنید باید پای خود را کمی محکم‌تر روی پدال‌های تعبیه‌شده روی دستگاه قرار دهید، خواهید دید که با کوچک‌ترین اشاره‌ای از جانب شما دستگاه عکس‌العمل نشان می‌دهد و حرکت می‌کند.

اسکوتر برقی چگونه کار میکند؟

اسکوتر برقی همانطور که گفتیه شد با زاویه دادن به اسکوتر حرکت میکند، اما اسکوتر چگونه این زاویه دادن را متوجه میشود و اصلا اسکوتر چگونه زاویه را تشخیص میدهد؟
این سوالیست که ذهن بسیاری را به خود درگیر کرده است اما جواب آسانی دارد.
اسکوتر برقی به وسیله دو ژیروسکوپی که در دو طرف اسکوتر قرار داده شده زاویه ای را که شما به اسکوتر خود میدهید را متوجه شده و با توجه به میزان زاویه، دستور حرکت و یا کم یا زیاد کردن سرعت را به موتور میدهد.

اسکوتر برقی دارای دو موتور براشلس است که در دو قسمت اسکوتر قرار گرفته که اسکوتر را به حرکت در می آورد اما چگونه؟

در اسکوتر برقی موتور اسکوتر در واقع هم موتور و نیروی محرکه است و هم نقش چرخ اسکوتر را ایفا میکند، به این صورت که موتور در خود چرخ قرار گرفته و پس از دریافت دستور حرکت به عقب یا جلو میچرخد و باعث حرکت اسکوتر میشود.

اما چرا موتور اسکوتر هوشمند در چرخ آن قرار گرفته و با این اوصاف موتور اسکوتر چگونه به چرخش در می آید؟

همانطور که در بالا گفته شد اسکوتر هوشمند دارای دو موتور براشلس است که در چرخ آن قرار گرفته، اما موتور براشلس چیست؟

موتور براشلس چیست و چگونه کار میکند؟

در این موتورها سیم پیچ ثابت بوده و آهنرباها میچرخند. از آنجایی که سیم پیچ در این موتورها ثابت است، نیازی به برسها وجود ندارد. کار تقسیم ولتاژ بین سیم پیچها راکنترل کننده سرعت موتور یا ESC انجام میدهد.

به این نکته دقت کنید که نمیتوان از کنترلر سرعت موتورهای معمولی و موتورهای براشلس بجای یکدیگر استفاده نمود زیرا این دو، کار کاملا متفاوتی انجام میدهند.سریعترین راه برای تشخیص اینکه یک موتور براشلس است یا معمولی این است که به سیمهای آن نگاه کنید. موتورهای معمولی دو تا سیم دارند در حالی که موتورهای براشلس دارای سه سیم هستند. سیم وسط فیدبک نام دارد و تغییر جای دو سیم دیگر باعت خواهد شد که جهت چرخش موتور برعکس شود. از آنجایی که برس وجود ندارد، خوردگی آن هم در این موتورها وجود ندارد. نیازی به نگرانی برای تمیز کردن برسها و محل اتصالشان وجود ندارد. اصطکاک برس برای گرفتن سرعت موتور وجود ندارد. باز هم به همین علت، مدت زمان کارکرد موتور با یک باتری در این موتورها بالاتر است. نسبت توان به وزن بسیار بالاتریدارند.

 

و در کل میتوان به این مسئله اشاره کرد که در موتور های براشلس میله ای که موتور های معمولی آن را میچرخاند در این موتور ثابت است و خود موتور میچرخد.

آشنایی با اسکوترهای شارژی

در این پست قصد داریم شما را با اسکوترهای شارژی آشنا کنیم

اسکوتر شارژی یا همان اسکوتر برقی نسل جدیدی از اسکوتر هاست که دارای موتور است که نیازی به بکارگیری عضلات ندارد و به وسیله ی موتور و شارژ برقی قادر به حرکت است. اسکوتر شارژی نیازی به مصرف سوخت های فسیلی ندارد و فقط با نیروی برق ضخیره شده در باطری خود میتواند در حمل و نقل ها برای شما یک وسیله نقیله مناسب و کم مصرف باشد و با توجه به برقی بودن این اسکوتر نوجه بسیاری از فعالان محیط زیست را به خود جلب کرده است.

اسکوتر شارژی از جهتی وسیله نقلیه مناسب است و از جهتی دیگر وسیله تفریحی بسیار مهیجی به شمار می آید چرا که زیرا استفاده از اسکوتر شارژی بسیار لذت بخش بوده و حس جدیدی ذر شما ایجاد میکند و از طرفی راندن یک اسکوتر هوشمند خود به تنهایی مهیج است ، و اگه شما فقط اسکوتر شارژی را یک وسیله نقیله در نظر بگیرید نمیتوانید منکر لذت بخش بودن این دستگاه شوید.

اسکوتر شارژی همانطور که از اسمش پیداست نیازی به انواع سوخت ها ندارد و شارژی است به این صورت که شما در ابتدا برای استفاده از اسکوتر شارژی خود آن را به مدت زمان دو ساعت به شارژر متصل میکنید و پس از آن شما میتوانید به مدت دو ساعت با اسکوتر شارژی خود پیمایش داشته باشید و اسکوتر شارژی قادر است در این دو ساعت برای شما ۱۵ الی ۲۰ کیلومتر پیمایش انجام دهد که این نسبت به شارژ این دستگاه پیمایش فوق العاده ای است.

اگر از این پست راضی هستید لطفا در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید اسکوتر های برقی

این مقاله یکی از جدیدترین مقالات وب سایت اسکوتر وان می باشد.

امروز می خواهیم با شما از دستگاه جدید و مهیجی به نام اسکوتر برقی صحبت کنیم که این روز ها در بسیاری از مکان های تفریحی یا شاید خیابان و محل عابر پیاده آن را زیاد دیده باشید و برایتان این مسئله جالب شده باشد که این دستگاه چیست و چگونه کار میکند. می خواهیم شما را با طرز کار این دستگاه و همینطور راهنمای خرید آن آشنا کنیم. در این مطلب با ما همراه باشید:

اسکوتر هوشمند همان طور که از اسمش پیداست دستگاهی سیار است که با برق کار می کند. دارای دو چرخ بوده بر روی زمین حرکت میکند و نیاز به ایجاد تعادل بر روی دستگاه می باشد. این روزها اسکوتر به دلیل بی صدا بودن، کم حجم بودن و آلوده نکردن محیط زیست مورد استقبال سایر جوانان قرار گرفته است. اسمارت اسکوتر ها یا اسکوتر های هوشمند دارای سنسوری می باشند که با فشار نوک پا به سمت جلو حرکت و با فشار پاشنه پا متوقف می شوند، می توان دستگاه را قفل نمود که در صورت روشن بودن شروع به حرکت نکند.

لاستیک های اسکوتر در دو مدل تیوبلس و بادی موجود می باشد، در حال حاضر اسکوتر بر اساس اندازه چرخ های آن دسته بندی می شود، هر چه قطر لاستیک های دستگاه بزرگتر باشد ارتفاع آن از زمین افزایش یافته و سرعتش بیشتر خواهد بود. باتری دستگاه از نوع لیتیومی و قابل شارژ است که از برق شهری ذخیره می شود، شارژر دارای چراغ برای نشان دادن وضعیت شارژ دستگاه و یک چراغ دیگر که نمایشگر تراز بودن بورد دستگاه می باشد، پورت شارژر و دکمه روشن شدن آن بر روی دستگاه تعبیه شده و دارای چراغ LED که نشان دهنده حرکت دستگاه یا ایستادن روی اسکوتر است می باشد. برخی از این دستگاه ها دارای بلوتوث و اسپیکر برای پخش موسیقی می باشند که با گوشی همراه هوشمند همگام سازی می شوند.

وزن اسکوتر حدود ۱۰ کیلوگرم بوده آستانه تحمل آن برای وزن اشخاص به ۱۲۰ کیلوگرم می رسد وسرعت آن بین ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر بوده، دارای ریموت برای قفل و باز کردن است. اسکوتر ها دارای مدل دو بورد و سه بورد می باشند و به طور مستقیم به باتری دستگاه متصل هستند. در اسمارت اسکوتر ها که از بورد سه تکه برخوردارند: دو بورد برای حفظ تعادل و بورد اصلی برای پردازش و تغذیه می باشد. اصولا اسکوتر های با کیفیت بالا دارای سه بورد می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب نشانی زیر مراجعه نمایید.

مهمترین نکات در خرید اسکوتر برقی

اسکوتربرقی وسیله ای جدید و زیبایی است که در مدت زمان کم توانسته طرفداران و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. برای اینکه بتوانید سواری خوبی را با اسکوتر تجربه کنید باید در زمان خرید به نکات زیادی دقت داشته باشید تا بتوانید اسکوتر خوبی را انتخاب کنید.

در ادامه این مقاله مواردی را به شما یادآوری می کنیم تا بتوانید با دقت در این موارد انتخاب خوبی داشته باشید و برای مدت طولانی از اسکوتر برقی خریداری شده خود استفاده کنید.در ابتدا یادآوری کنیم بهتر است دستگاه های برقی از جمله اسکوتربرقی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آنها کمک بگیرید و مشکل پیش آمده را برطرف کنید.استفاده از اسکوتربرقی محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد با هر سن و سالی می توانند از این وسیله استفاده کنند.

وزن و جنس اسکوتر

اسکوتر معمولا وسیله ای سبک است و وزن زیادی ندارد و تصور اینکه اگر وزن اسکوتر زیاد باشد مقاومت بیشتری خواهد داشت و جنس بهتری دارد کاملا غلط است. جنس اکثر اسکوترهای برقی از ABC، آلیاژ آلومنیومی یا منیزیمی می باشد. وزن اسکوتر از ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم است که برای تمام افراد قابل حمل باشد.

قدرت موتور

در هنگام خرید به قدرت موتور اسکوتری که انتخاب می کنید دقت داشته باشید. زمانی که اسکوتر قدرت موتور بالاتری داشته باشد، توانایی های بیشتری نیز دارد که بر حسب نیاز خود می توانید از میان مدل ها و برندهای مختلف اسکوتر مورد نظر را انتخاب کنید.

میزان تحمل وزن

همان طور که گفته شد میزان تحمل وزن اسکوتر به قدرت موتور دستگاه بستگی دارد. بسیاری از اسکوترهای برقی دارای قدرت تحمل بالایی هستند و حتی افراد سنگین وزن نیز می توانند به راحتی از اسکوتر استفاده کنند و از سواری با آن لذت ببرند.

زمان نگه داشتن شارژ

در زمان خرید اسکوتر به مدت زمانی که یک اسکوتر می تواند شارژ نگه دارد دقت کنید. بعضی از اسکوترهای برقی مدت زمان کمتری می توانند شارژ نگه دارند و در اصطلاح زودتر شارژ خالی می کنند. مطلوب ترین زمان برای نگه داشتن باتری در یک اسکوتر ۲ ساعت است.

اسکوتر های برقی دارای نمایشگر بر روی بدنه خود هستند که میزان باقی ماننده شارژ دستگاه را به راحتی به کاربران هشدار می دهند. بهتر است هنگام استفاده از اسکوتربرقی به میزان شارژ دقت کنید تا در زمان سواری با تمام شدن ناگهانی شارژ دچار مشکل نشوید.

سرعت اسکوتر برقی

فراموش نکنید که این وسیله قرار نیست مانند موتورسیکلت یا حتی ماشین تند برود.محدوده سرعت این دستگاه ها معمولا بین ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر است و فقط باید دنبال تجربه ای مفرح و شاد با این دستگاه باشید.

وجود گارانتی

در هنگام خرید دستگاه اسکوتر برقی به گارانتی دستگاه توجه کنید تا در صورت خرابی و پیش آمد مشکلی بتوانید از آن استفاده کنید. با انتخابی درست و هوشمندانه می توانید با اسکوتر برقی سواری خوبی را تجربه کنید. اسکوترهای برقی جدید به بلوتوث، اسپیکر، چراغ های ال ای دی مجهز شده اند که این قابلیت ها را نیز می توانید در زمان خرید آزادانه انتخاب کنید.

لیست معروف ترین اسکوتر های برقی دنیا

۱- Radical Transform 

 

شرکت آمریکایی Radical Transform نمونه اولیه یک اسکوتر برقی را ساخته است که از کیفیت ساخت و امنیت بالایی برخوردار است و مناسب حمل و نقل افراد است. شرکتی تحت عنوان Radical Transform اسکوتر  برقی جدیدی عرضه کرده است که می تواند صنعت حمل و نقل را متحول کند و قبلا نیز برخی از شرکت های دیگر  مشابه آن را ساخته اند. این اسکوتر هوشمند می تواند تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل ایجاد کند.

البته شرکت سازنده در حال حاضر تنها نمونه اولیه این اسکوتر برقی را ساخته است و هنوز در حال بررسی و آزمایش آن است. هنوز مشخص نیست که این اسکوتر که Radical Moov نام دارد، چه زمانی عرضه خواهد شد. شرکت سازنده این اسکوتر، قیمت آن را ۱۵۰۰ دلار تعیین کرده است که مشابه یک وسیله نقلیه کارآمد همانند موتور سیکلت های شرکت Uber است.

مدیرعامل شرکت Radical Transform اذعان کرد که این اسکوتر تنها یک اسباب بازی برای بچه ها نیست و سیستم هدایت آن با سیستم هدایت اسکوترهای برقی مشابه تفاوت دارد. در این اسکوتر برقی به جای اینکه هدایت بر اساس موقعیت پای فرد انجام شود، از وزن فرد برای هدایت استفاده می شود و این نوع سیستم هدایت باعث می شود فرد در هنگام استفاده از اسکوتر تجربه بهتری داشته باشد. سیستم این اسکوتر به صورتی است که می تواند با مهارت فرد مطابقت پیدا کند و فرد می تواند از سطح مبتدی تا پیشرفته را در اپلیکیشن شرکت سازنده انتخاب نماید. Radical Moov دارای یک دسته است که استفاده از آن را آسان می کند.

۲- اسمارت بالانس ویل

اسکوتر برقی اسمارت بالانس به انواع اسکوتر و وسایل حمل و نقل برقی گفته میشود که از ۱ یا ۲ چرخ درکنار هم قرار گرفته و به صورت سلف بالانس ساخته شده باشد. این اسکوترهای برقی همزمان علاوه بر اعمال نیروی رو به جلو و عقب، میبایست تعادل فرد سوار شده بر اسکوتر را حفظ نموده به طوری که همزمان با حفظ زاویه افقی، تنها با تغییر زاویه بدن بتوان با آن در هرنوع مسیری اعم از شیبدار و غیر شیبدار، مسیر های سنگلاخی و آفرود و مسیرهای ویا سطوح صاف و غیر شیبدار به راحتی بتوان با آن حرکت کرد، بدین صورت انواع سگوی (اسکوترهای دسته دار غول پیکر با چرخ های ۱۵ اینچی به بالا)، ناین بات،انواع اسکوترهای برقی دسته دار و بدون دسته (با اسامی مختلف همچون: هاوربرد، اسمارت بالانس اسکوتر، اسمارت اسکوتر ، اسکوتر هوشمند ، اسکوتر شارژی، اسکوتر برقی، اسکوتر تعادلی، اسمارت ویل و…) همگی جزء اسکوترهای اسمارت بالانس (Smart Balance)  به شمار می آیند

۳- ناین بات مینی شیائومی

Image result for ninebot mini

اسکوتر هوشمند ای با قابلیت‌های کنترل از راه دور، اطلاع از وضعیت ترافیکی و عیب‌یابی خودکار دستگاه تنها در محصولات شیائومی وجود دارد. شیائومی با همکاری Segway اسکوتری هوشمند و منحصربفرد را به بازار ارائه کرده است. سوار شدن بر این وسیله و راندن آن لذتی بیشتر از اسکیت سواری را به کاربر منتقل می کند. کافیست پاهای خود را روی آن قرار دهید و با حالت دادن به بدنتان دستگاه را به حرکت درآورید. برای مثال با حالت دادن بدن به سمت جلو، اسکوتر به جلو حرکت خواهد کرد و با به عقب راندن بدنتان حرکت در جهت عکس صورت می گیرد. یکی از برتری های این اسکوتر نسبت به سایر رقبا قابلیت کنترل از راه دور آن است. با نصب برنامه مربوط به این محصول در گوشی هوشمند خود، می توانید آن را کنترل کنید یا به عنوان وسیله سرگرمی با همسایه یا دوستتان استفاده کنید. دیگر برتری این اسکوتر به نمونه های مشابه آن وجود یک دسته در قسمت میانی آن است. این دسته در کنترل و حفظ تعادل اسکوتر برقی به کاربر کمک خواهد کرد. همچنین به کمک این دسته حمل و جابه جا کردن اسکوتر نیز راحت تر صورت میگیرد. اسکوتر شیائومی با قابلیت کنترل از راه دور قادر به پیمودن ۲۲کیلومتر با سرعت متوسط ۱۶کیلومتر بر ساعت، اطلاع از وضعیت ترافیکی و عیب یابی خودکار دستگاه تنها در محصولات شیائومی وجود دارد.شیائومی با همکاری segway اسکوتری هوشمند و منحصر بفرد را به بازار ارائه کرده است.

سوار شدن بر این وسیله و راندن آن لذتی بیشتر از اسکیت سواری را به کاربر منتقل می کند. کافیست پاهای خود را روی آن قرار دهید و با حالت دادن به بدنتان دستگاه را به حرکت درآورید. برای مثال با حالت دادن به سمت جلو، اسکوتر به جلو حرکت خواهد کرد و با به عقب راندن بدنتان در جهت عکس صورت میگیرد. یکی از برتری های این اسکوتر نسبت به سایر رقبا قابلیت کنترل از راه دور آن است.

با نصب برنامه مربوط به این محصول در گوشی هوشمند خود، می توانید آن را کنترل کنید یا به عنوان وسیله سرگرمی با همسایه یا دوستانتان استفاده کنید. دیگر برتری این اسکوتر به نمونه های مشابه آن وجود یک دسته در قسمت میانی آن است. این دسته در کنترل و حفظ تعادل اسکوتر هوشمند به کاربر کمک خواهد کرد. همچنین به کمک این دسته حمل و جابه جا کردن اسکوتر نیز راحت تر صورت میگیرد.

 

منبع: اسکوتر وان

یه اسکوتر برقی خوب بگو بخرم

اسکوترهای برقی اکنون در بازار ایران هم همه گیر شده است و می توان انواع و اقسام آن ها را با قیمت های مختلف خریداری نمود و استفاده کرد.اگر شما هم به دنبال خرید هستید یک راهنمای خرید جامع پیش روی شماست. یکی از اساسی ترین نیازهای بشر جا به جایی و حرکت است و تقریبا همه جنبه های زندگی انسان از کار و تلاش تا اوقات فراغت را در بر می گیرد.

با پیشرفت فناوری موتورهای الکتریکی و باتری ها و نیز مینیاتوری شدن حسگرهای حرکتی لازم برای حفظ تعادل، نسل جدیدی از وسایل نقلیه انفرادی الکتریکی- که با نام اسکوترهای هوشمند شناخته می شوند- وارد بازار شده اند.این اسکوترها در ابعاد و اندازه های متفاوت و با کاربری های مختلف طراحی و ساخته شده اند، اما در یک نکته مشترک هستند؛

این وسایل نقلیه کوچک و جمع و جور با باتری کار می کنند و بی صدا و بدون آلایندگی هستند. در نتیجه برای جا به جایی در شهرهای بزرگ، مناطق صنعتی و استفاده شخصی، گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شوند. هم اکنون در بازار ایران انواع مختلفی از این وسایل نقلیه به فروش می رسند که بسته به نیاز کاربران از چندصد هزار تا چند میلیون تومان قیمت دارند.

اسکوتربرقی وسیله ای جدید و زیبایی است که در مدت زمان کم توانسته طرفداران و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. برای اینکه بتوانید سواری خوبی را با اسکوتر تجربه کنید باید در زمان خرید به نکات زیادی دقت داشته باشید تا بتوانید اسکوتر خوبی را انتخاب کنید.

در ادامه این مقاله مواردی را به شما یادآوری می کنیم تا بتوانید با دقت در این موارد انتخاب خوبی داشته باشید و برای مدت طولانی از اسکوتر برقی خریداری شده خود استفاده کنید.در ابتدا یادآوری کنیم بهتر است دستگاه های برقی از جمله اسکوتربرقی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آنها کمک بگیرید و مشکل پیش آمده را برطرف کنید.استفاده از اسکوتربرقی محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد با هر سن و سالی می توانند از این وسیله استفاده کنند.

وزن و جنس اسکوتر

اسکوتر معمولا وسیله ای سبک است و وزن زیادی ندارد و تصور اینکه اگر وزن اسکوتر زیاد باشد مقاومت بیشتری خواهد داشت و جنس بهتری دارد کاملا غلط است. جنس اکثر اسکوترهای برقی از ABC، آلیاژ آلومنیومی یا منیزیمی می باشد. وزن اسکوتر از ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم است که برای تمام افراد قابل حمل باشد.

قدرت موتور

در هنگام خرید به قدرت موتور اسکوتری که انتخاب می کنید دقت داشته باشید. زمانی که اسکوتر قدرت موتور بالاتری داشته باشد، توانایی های بیشتری نیز دارد که بر حسب نیاز خود می توانید از میان مدل ها و برندهای مختلف اسکوتر مورد نظر را انتخاب کنید.

میزان تحمل وزن

همان طور که گفته شد میزان تحمل وزن اسکوتر به قدرت موتور دستگاه بستگی دارد. بسیاری از اسکوترهای برقی دارای قدرت تحمل بالایی هستند و حتی افراد سنگین وزن نیز می توانند به راحتی از اسکوتر استفاده کنند و از سواری با آن لذت ببرند.

زمان نگه داشتن شارژ

در زمان خرید اسکوتر هوشمند به مدت زمانی که یک اسکوتر می تواند شارژ نگه دارد دقت کنید. بعضی از اسکوترهای برقی مدت زمان کمتری می توانند شارژ نگه دارند و در اصطلاح زودتر شارژ خالی می کنند. مطلوب ترین زمان برای نگه داشتن باتری در یک اسکوتر ۲ ساعت است.

اسکوتر برقی دارای نمایشگر بر روی بدنه خود هستند که میزان باقی ماننده شارژ دستگاه را به راحتی به کاربران هشدار می دهند. بهتر است هنگام استفاده از اسکوتربرقی به میزان شارژ دقت کنید تا در زمان سواری با تمام شدن ناگهانی شارژ دچار مشکل نشوید.

سرعت اسکوتربرقی

فراموش نکنید که این وسیله قرار نیست مانند موتورسیکلت یا حتی ماشین تند برود.محدوده سرعت این دستگاه ها معمولا بین ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر است و فقط باید دنبال تجربه ای مفرح و شاد با این دستگاه باشید.

وجود گارانتی

در هنگام خرید دستگاه اسکوتر برقی به گارانتی دستگاه توجه کنید تا در صورت خرابی و پیش آمد مشکلی بتوانید از آن استفاده کنید. با انتخابی درست و هوشمندانه می توانید با اسکوتر برقی سواری خوبی را تجربه کنید. اسکوترهای برقی جدید به بلوتوث، اسپیکر، چراغ های ال ای دی مجهز شده اند که این قابلیت ها را نیز می توانید در زمان خرید آزادانه انتخاب کنید.